Active Point Děčín

Náš hotel Vám nabízí zapůjčení kol, elektrokol, koloběžek, ferratových setů, raftů nebo kánoí ve spolupráci s ACTIVE POINT DĚČÍN, který mimo jiné nabízí i spoustu zajímavých sportovních zájezdů. 

Hotel Kocanda je ideální výchozí místo pro mnoho sportovních aktivit. Zdolejte Via Ferratu Pastýřská stěna, užijte si sjezd z Děčínského Sněžníku na koloběžkách nebo se vydejte objevit taje a záhady Děčínského Zámku.

Oblíbená Labská cyklostezka, je vhodná jak pro delší projížďky na kole nebo koloběžce tak i pohodové výlety s dětmi ve vozíku. Prochází přímo kolem našeho hotelu takže je už jen na Vás na čem a kterým směrem se vydáte.

 

Všechno potřebné vybavení Vám zajistíme ve spolupráci s Active Point děčín.

Více informací na recepci nebo na webu www.active-point.cz

 

TREKINGOVÉ KOLO

Osmistupňová přehazovačka poskytuje celkem 24 převodů, díky kterým zvládnete každou nerovnost. Přední světlo s dynamem v náboji, zadní světlo se Stand-by módem.

HORSKÉ KOLO

Sportovní jízda s pocitem skutečné horské cyklistiky, ať už jste profesionální či rekreační cyklista, s horským kolem Sundance můžete dosáhnout všeho.

KOSTKA KOLOBĚŽKY

Koloběžka KOSTKA TOUR MAX se řadí ke sportovním koloběžkám vhodným pro všechny věkové kategorie. Díky svým jízdním vlastnostem je tento model doslova předurčen pro turistické výlety a to i po nezpevněných cestách. Přední 26 palcové kolo zvyšuje průjezdnost terénem, proto se koloběžka TOUR MAX velmi dobře cítí i v mírném terénu a na šotolinových a lesních cestách. U nás také v prodeji.

  • Kostka TOUR MAX
  • Přední kolo: 26"
  • Zadní kolo: 20"
  • Brzdy: Shimano Alivio
  • Obutí: Schwalbe Marathon Racer
  • Nosnost: 150Kg
ELEKTROKOLO MTB

Zdolejte České Švýcarsko! Pokud hledáte skvělého společníka na cyklotoulky a vyjížďky do přírody a chcete si trochu pomoci, je pro vás GRANBY 27,5 to pravé.

ELEKTROKOLO CITY

Kola s podporou šlapaní, tzv. systém PEDELEC, Vám pomáhá přidávat energii k Vašemu šlapání a to až do rychlosti 25km/h.

TANDEM / DVOJKOLO

Kola 29 palců jsou vhodná pro pohyb po asfaltových cyklostezkách a lehkém terénu. Chcete zažít něco nového a neobvyklého?

RAFTY ONTARIO 420

Nafukovací rafty Ontario 420 pro pohodovou plavbu Labským kaňonem. Raft je vhodný pro 4 až 6 osob.

KANOE SAMBA 5.2

Klasická a zároveň moderní, stabilní a přitom obratná a rychlá, pohodlná, nerozbitná, tuhá a dokonce nepotopitelná.

PADDLEBOARD

Stand up paddleboard, nevšední prostředek pro plavbu Labským kaňonem.

 

TIPY NA CYKLOVÝLET

 

DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK (NEBO AŽ NA TISKÉ STĚNY) A ZPĚT

Rozhledna Děčínský Sněžník, Skalní město Tiské stěny a historické skvosty Podmokel.

Délka trasy 33 km – cca 3 h, povrch asfalt, náročnost: vyžaduje fyzickou kondici, při využití elektrokol nebo cyklobusu pro výjezd na vrchol vhodné i pro rodiny s dětmi. Ideální pro trekingovéhorské a elektrokola

Od Active Pointu v Děčíně se vydáte po Labské stezce směrem na Německo, podjedete Tyršův most a po 0,5 km zahnete doleva přes železniční přejezd a napojíte se na Krušnohorskou magistrálu (23). Po ní pokračujete stoupáním až pod Děčínský Sněžník. Na jeho vrcholu se nachází rozhledna, kterou tam roku 1864 nechal vybudovat František Thun. Z ní se vám nabídne okouzlující výhled na Česko-Saské Švýcarsko.

Od Sněžníku můžete pokračovat po Krušnohorské magistrále až do obce Tisá, kde si prohlédnete skalní útvary Tiské stěny, dominantu CHKO Labské pískovce. Zpět se vydáte po cyklotrase 3017, která končí v Děčíně na Teplické ulici. Po ní už je to jen kousek k historické zajímavosti Ovčímu můstku, který stojí nad Jílovským potokem. U něj zahněte doprava a pokračujte rovně k bývalému pivovaru, který byl renovován na obchodní centrum. Stále si zde ale můžete dát děčínské pivo Admirál. Cestou zpět do Active Pointu Děčín Vám doporučujeme si prohlédnout městskou část Podmokly se zajímavými lokalitami, například kostel sv. Františka z Assisi nebo Oblastní muzeum. Pak podjedete skrz viadukt Hlavní vlakové nádraží a po Labském nábřeží zpět k nám.

 

HŘENSKO – BAD SCHANDAU – KÖNIGSTEIN – DRÁŽĎANY

Brána do Českého Švýcarska, Lázně, největší vojenská pevnost a hrad v Evropě, Florencie na Laby.

Délka trasy – 14 km (Hřensko) – 24 km (Bad Schandau) – 30 km (Königstein) – 65 km (Drážďany), povrch asfalt, rovinatá cyklostezka podél Labe úchvatným kaňonem, vhodné i pro rodinny s dětmi. Možnost využít pro návrat želenici se zastávkami každých pár kilometrů podél cyklostezky. Ideální pro koloběžkytrekingové a elektrokola.

Pokud se po Labské stezce vydáte směrem do Německa, doporučujeme se zastavit v těchto zajímavých lokalitách:

Hřensko

Nejníže položená obec v ČR (119 m. n. m.) leží na hranicích ČR a Německa. Hřensko tvoří vstupní bránu do Českého Švýcarska. Nachází se na soutoku Labe a Kamenice, kde můžete odbočit a kochat se krásnou scenérií kaňonu této řeky.

Bad Schandau

Toto malé lázeňské městečko je oblíbenou destinací pro relaxaci se svými termálními lázněmi a vodním světem Toskana Therme.

Königstein

Největší atrakcí této obce je pevnost Königstein, ležící uprostřed Labských pískovců na stejnojmenné stolové hoře. Nejstarší písemná zmínka o hradu na hoře Königstein pochází z roku 1233, tehdy měl být částí českého království. Od roku 1955 slouží jako vojenský skanzen.

Drážďany

Drážďany, "Florencie na Labi" jsou hlavním městem Saska a jedním z turisticky nejatraktivnějších míst v celém Německu. Najdete zde mnoho památek, např. Katedrálu Nejsvětější Trojice (Hofkirche), protestantský kostel Panny Marie (Frauenkirche) či Zwinger (komplex barokních staveb).

 

DO BENEŠOVA NAD PLOUČNICÍ

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí, kostel Narození Panny Marie.

Délka trasy – 11 km – cca 1 h, povrch asfalt a šotolina, náročnost: cyklostezka vlnící se podél řeky Ploučnice vybízí k rodinným výletům. Návrat možný vlakem z mnoha zastávek podél cyklostezky. Ideální pro koloběžkytrekingové a elektrokola.

Nachází se nedaleko od Děčína a jeho hlavní dominantou je renesanční zámek. Jde o komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků – Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Do Benešova se dostanete po příjemné Ploučnické cyklostezce doprovázející meandry řeky Ploučnice. Od Cyklopůjčovny se vydáte přes Tyršův most, na kterém se napojíte na Labskou cyklostezku (2, EV7, Labská) po které budete pokračovat až za renesanční kamenný mostek kde se napojíte na cyklotrasu č. 15, která Vás provede zástavbou a přivede po 1 km až k Ploučnici. Minete zimní stadion a jedete po stezce až do Benešova n. Pl.. Komplex zámků se nachází na náměstí Míru. Výlet po cyklostezce č. 15 si můžete prodloužit přes zříceninu hradu Ostrý až do Starého Šachova o dalších 5 km. Zpět můžete využít vlak, který jezdí souběžně podél vody a cyklostezky. Zastávky jsou každých pár kilometrů. 

 

NA VYHLÍDKU BELVEDER

Pro náruživé jezdce na horských kolech je tu tras dostatek. Například staré předválečné "singletracky" v Labském kaňonu.

Cestou nejkrásnějších vyhlídek na kaňon Labe

Délka trasy - 25 km, cca 3 h.

Tuto trasu doporučuje cyklistický časopis VELO. Z Cyklopůjčovny se vydejte přes Tyršův most a sjeďte z něj do ulice Labská, pokračujte směrem na Německo. Na jejím konci odbočte vlevo, potom 1. odbočkou v pravo. Dostanete se k rozcestí Pod Stoličnou horou, dejte se po zelené značce podél Labe. Na rozcestí Nad Loubím se napojte na červenou značku, ta Vás dovede až na Belveder. Zpět jeďte po zelené z kopce k nábřeží a využijte přívoz na opačný břeh. Jeďte po žluté značce až k rozcestí Čertova Voda, odtuď už jen po zelené zpět do Děčína, kde se napojíte na Labskou stezku, která Vás dovede zpět k Tyršovu mostu. Odtud už je to k nám na Cyklopůjčovnu jen kousek.

 

PLAVBA PO LABI

Kaňon Labe a Českosaské švýcarsko z hladiny řeky Labe

Délka trasy od 10 Km – cca 2 h do 23 Km - cca 5 h, záleží na Vámi zvolené trase. My obsluhujeme trasu Děčin až Bad Schandau. Minimální náročnost, vhodné pro rodiny s dětmi. Labe v těchto místech teče jen velmi zvolna. Ideální pro kanoerafty. a paddleboardy.

Vydejte se z Děčína, který vás hned na začátku okouzlí proplutím mezi skalními masivy Pastýřská stěna s Via ferratou a protilehlým ostrohem s děčínským zámkem. Hned za Děčínem začíná Národní park České Švýcarsko. Přenese Vás do magické krajiny Labského údolí, nejhlubšího pískovcového kaňonu Evropy. Úchvatné stěny a jehly se tyčí nad řekou jako mlčenliví strážci vykukující z hlubokých lesů. Každý meandr Labe vykouzlí novou pohádkovou scenerii. Cestou je mnoho příležitostí zakotvit a vykoupat se v Labi, dát si regionální pivo, fotit přírodu a když budete mít štěstí zahlédnete i černého čápa, sokoly nebo bobry hrající si na břehu. Na Labi překročíte hranice do Saska a doplout můžete až do Bad Schandau, lázeňského městečka s typickou lidovou architekturou a kavárenskou atmosférou.

 

AKTIVITY A ZÁŽITKY

 

VIA FERRATA PASTÝŘSKÁ STĚNA S PRŮVODCEM, VHODNÉ I PRO DĚTI

Tato Via Ferrata Děčín v Českém Švýcarsku je určena opravdu pro každého. Začátečník si zde osvojí základní dovednosti pohybu po via zajištěné cestě ve velmi zajímavém prostředí. Pastýřská stěna nabízí volbu z 16 cest o délkách 150 - 170 m na jedné skále a naprosto všechny ohromí dechberoucí výhledy na protilehlý zámek a do hlubokého labského kaňonu. "Do nebíčka" Vás bezpečně doprovodí náš certifikovaný průvodce. Na tuto atrakci Vám přitom stačí jen 1,5 - 2,5 hodiny.

Via Ferrata Děčín je vhodná i pro děti. Dle našich zkušeností doporučujeme výšku postavy alespoň 130 cm. Váhový limit je dán technickými parametry ferratových setů, které jsou určeny od 40 kg. U lehčích osob hrozí v případě pádu, že brzdový systém nezafunguje a je proto potřeba je dojistit lanem. O jištění dětí a osob pod 40 kg se postarají naši zkušení průvodci.

NAŠE SÍDLO JE JEN PÁR METRŮ OD VIA FERRATY A TAK VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT KOMPLETNÍ ZÁZEMÍ VČETNĚ PARKOVÁNÍ, ÚSCHOVY VAŠICH ZAVAZADEL, WC, PORADENSTVÍ...

REZERVACE JE NUTNÁ PŘEDEM!     +420 724 006 865

 

PROHLÍDKA MĚSTA

Varianta 1: Prohlídka města a zámecké exteriéry

V rámci hodinové komentované procházky městem se od průvodce dozvíte zajímavosti z historie města od středověku do dnešních dnů. Prohlídka zahrnuje historické centrum města, zámecký park a zámecké zahrady, nádvoří zámku.

Varianta 2: Kombinovaná prohlídka města a zámku

Po hodinové komentované procházce městem Vás čeká navíc hodinová prohlídka zámeckého okruhu Barokní perly. Prohlédnete si barokní konírnu, Růžovou zahradu, tajnou spojovací chodbu a Kostel povýšení sv. Kříže.

Termíny:

  • Celoročně na objednávku pro skupiny od 6 osob nebo adekvátní výše vstupného.
  • Začátek u turistického informačního centra, vchod z parkoviště ul. Labská- městská knihovna.

 

REZERVACE JE NUTNÁ PŘEDEM!   +420 724 006 865

 

KOLOBĚŽKY ČESKÉ ŠVÝCARSKO

ZAŽIJTE SJEZD NA KOLOBĚŽKÁCH

Vyzkoušejte si dlouhý sjezd z Děčínského Sněžníku na koloběžce. Rozhled z vrcholu této nejvyšší stolové hory v Českém Švýcarsku je impozantní. A nejen z ní. I cestou dolů si užijete krásné výhledy na zvlněnou krajinu Českého Švýcarska i Českého středohoří. Vyvezeme Vás i s koloběžkami na kopec a na Vás je pak rozhodnutí, zda proměníte tento zážitek v celodenní výlet nebo zda rovnou pofrčíte z kopce dolů. Možností je zde více!

Start: rozcestí u hotelu Hřebenová bouda

11 KM / 18 KM (S NÁVŠTĚVOU SKALNÍHO MĚSTA V TISÁ)

Na Sněžníku si nejprve můžete udělat výlet a shlédnout unikátní Tiské stěny. Poté zdolat vrchol Sněžníku a následně po cyklotrase č. 3017 už sjíždět lesní asfaltkou. Cestou je možné udělat odbočku (6 km tam i zpět) k romantickému lesnímu Vlčímu jezírku. V horní pasáži cesty se nabízejí výhledy na krajinu Českého středohoří. Po příjezdu do Děčína, projedete klidnou obytnou čtvrtí Bělá a jednou budete stoupat na úpatí Pastýřské stěny na Červený vrch, abyste ještě naposled mohli sjet přímo na Labské nábřeží zpět k nám.

Termín: 1. 4. 2019 - 31. 10.

REZERVACE NUTNÁ PŘEDEM!   +420 724 006 865