Restaurace +420 739 012 280 Hotel +420 736 481 003 Rezervace ubytováníPoptávka ubytování
CZENDE

O nás

Restauraci a dva domy, které k ní patří a ve kterých dnes najdete hotel a wellness jsme s manželem koupili v roce 1994 a vrhli se do dobrodružství jménem Kocanda. Tehdy již dávno zkrachovalou restauraci znali všichni v Děčíně jako Hovadinec. Svým vzhledem i službami naprosto odpovídala svému jménu. Moc jsme chtěli navázat a zlepšit její více než stoletou tradici, kterou restaurace měla, bohužel nebylo na co navázat. Koupili jsme už jen ruiny. Začátky nebyly snadné. Když konečně věci začaly nabírat správný směr - přišly v létě 2002 povodně. Vše, co jsme budovali tolik let, zničila voda. Ale nasadili jsme holínky, vzali kbelíky a začali znovu. Nechtěli jsme to vzdát.

Restauraci se nám podařilo zachránit, postupně ji zbavit zažitého jména a dostát jménu novému – KOCANDA, což ve staročeštině znamená mazlíček – miláček. Její jméno přesně vystihuje náš přístup k práci i našim hostům.

Snažíme se, aby každý host u nás našel, co hledá. Naši kuchaři, spolu s námi pravidelně navštěvují gastronomická školení. Díky nim držíme krok s novými trendy. Každý rok investujeme do nového vybavení kuchyně.

I obsluhující personál pravidelně školíme. Práci s personálem vnímáme jako jeden z nejdůležitějších, ale také nejnáročnějších úkolů do budoucna.

Velmi nás těší Kocandu dále budovat. V roce 2012 jsme si konečně splnili sen a nad restaurací vybudovali krásný tří hvězdičkový hotel Kocanda Děčín. Hotel je skvělou volbou ubytování v Děčíně, jelikož se nachází přímo u cyklostezky v hezkém okolí řeky Labe blízko centra města. Pro ty hledající ubytování v Českém Švýcarsku nabízí hotel Kocanda výborný výchozí bod pro skvělé výlety do NP.

Na konci léta 2012 jsme vybudovali také dětské hřiště s prolézačkami, zasazené do kouzelné zeleně, přímo u hotelu a restaurace. Pro děti jsme tu připravili velké pískoviště, prolézačky, klouzačky, lanovky, horolezeckou stěnu, tobogán a jiné atrakce. Široko daleko takto vybavené hřiště není a my věříme, že se tu děti od tří do dvanácti let vyřádí i na dynamických atrakcích.

Jsme velikými fanoušky sportu a roku 2013 se nám podařilo dobudovat víceúčelový sportovní kurt pro fotbal, in line hokej, tenis, nohejbal, volejbal. Za další dva roky přibylo i workoutové hřiště.

Během nucené pauzy kvůli kovidové pandemii jsme se pustili do stavby privátního wellness, které již slouží hostů i veřejnosti.

Máme radost, že se zatím naše sny plní a z KOCANDY se postupně stává kouzelné místo s nádhernou atmosférou, kde se lidé cítí příjemně a rádi se vracejí.