O nás

Restauraci a dva domy, které k ní patří a ve kterých dnes najdete hotel, tělocvičnu a zázemí stavební firmy Shotty, jsme s manželem koupili v roce 1994. Manželovi bylo v té době 23let a po hlavě - ve jménu mládí se vrhl do dobrodružství jménem Kocanda. Tehdy již dávno zkrachovalou restauraci znali všichni v Děčíně jako Hovadinec. Svým vzhledem i službami naprosto odpovídala svému jménu. Moc jsme chtěli navázat a zlepšit její více než stoletou tradici, kterou restaurace měla, bohužel nebylo na co navázat. Koupili jsme už jen ruiny. Tou dobou jsem ještě pracovala v Mnichově, v bavorském rodinném hotelu, tam jsem se o restauraci i hotelu hodně naučila. Po návratu jsem nastoupila i já do rychlíku jménem Kocanda. Začátky nebyly snadné. Když konečně věci začaly nabírat správný směr - přišly povodně, a to byla velká beznaděj. Vše co jsme budovali tolik let zničila voda.

Ale nasadili jsme holinky, vzali kbelíky a začali znovu. Nechtěli jsme se vzdát.

Restauraci se nám podařilo zachránit a postupně ji zbavit zažitého jména a dostát jménu novému – KOCANDA, což ve staročeštině znamená mazlíček – miláček. Její jméno přesně vystihuje náš přístup k práci i našim hostům.

Snažíme se, aby každý host u nás našel, co hledá. Naši kuchaři, spolu s námi pravidelně navštěvují gastronomická školení. Díky kterým, držíme krok s novými trendy. Každý rok investujeme do nového vybavení kuchyně.

I obsluhující personál pravidelně školíme. Práci s personálem vnímáme jako jeden z nejdůležitějších, ale také nejnáročnějších úkolů do budoucna.

Velmi nás těší Kocandu dále budovat. V roce 2012 jsme si konečně splnili sen a nad restaurací vybudovali krásný tří hvězdičkový hotel Kocanda Děčín. Hotel je skvělou volbou ubytování v Děčíně, jelikož se nachází přímo u cyklostezky v hezkém okolí řeky Labe blízko centra města. Pro ty hledající ubytování v Českém Švýcarsku nabízí hotel Kocanda výborný výchozí bod pro skvělé výlety do NP.

Na konci léta 2012 jsme vybudovali také dětské hřiště s prolézačkami, zasazené do kouzelné zeleně, přímo u hotelu a restaurace. Pro děti jsme tu připravili velké pískoviště, prolézačky, klouzačky, lanovky, horolezeckou stěnu, tobogán a jiné atrakce. Široko daleko takto vybavené hřiště není a my věříme, že se tu děti od tří do dvanácti let vyřádí i na dynamických atrakcích.

Jsme velikými fanoušky sportu, a proto doufáme, že se nám koncem roku 2013, konečně po mnoha letech, podaří dobudovat víceúčelový sportovní kurt pro fotbal, in line hokej, tenis, nohejbal, volejbal...

Máme radost, že se zatím naše sny plní a z KOCANDY se postupně stává kouzelné místo s nádhernou atmosférou, kde se lidé cítí příjemně a rádi se vracejí.